Yenna Savil Pomysł zrobienia galerii z własnymi pracami narodził się w 2006 r., kiedy to w trakcie drobnej sprzeczki z przyjacielem rzuciłam hasło, że jedyną galerią do której go kiedykolwiek będę mogła zaprosić będzie galeria internetowa, bo żadna realnie istniejąca nie zrobi mi wernisażu.

I tak od myśli do myśli, od pomysłu do pomysłu, od pliku do pliku zaczęła powstawać moja Gallery of Reality.

Obecna stanowi już jej kolejną, czwartą, odsłonę. Pierwsza była prostą galeryjką opartą o tabelki, pozbawioną ozdobnej grafiki i wszelkich skryptów, a poszczególne obrazki otwierały się po prostu w nowych oknach. Jak dziś o niej myślę, to zastanawiam się dlaczego byłam z niej taka dumna. Dużą rolę odgrywał pewnie fakt, że była to druga strona internetowa jaką zrobiłam w życiu.
  Wersja kolejna była znacznie bardziej dopracowana (moja znajomość HTMLa znacznie się poprawiła), ale nadal była oparta o tabelki. Jej podstawową zaletą było to, że została ubrana w grafikę i przestała być tak bardzo uboga. Jej wygląd dostępny jest w postaci grafiki w dziale varia.
     Trzecia wersja stanowi wariację na temat wersji drugiej (opartą o system CSS i nowopoznany skrypt LightBox do wyświetlania zdjęć). Zmiany w layoucie były kosmetyczne, wynikały głównie ze zmiany w sposobie wyświetlania prac. Więcej modyfikacji przeszła konstrukcja. Zamiast tabelek zastosowałam DIVy, menu zaczęło być listą, pojawiło się więcej prac. Również tą wersję można oglądać w postaci grafiki.
     Prezentowana obecnie czwarta wersja nadal wykorzystuje CSS i DIVy, a skrypt LightBox wyświetla prace (których ilość sukcesywnie się zwiększa, wraz z powstawaniem nowych). Największa rewolucja nastąpiła w layoucie. Zamiast drewnianych ramek i tła zastosowałam prosty i nowocześniejszy układ - szkicownik na spiralce i kolorowe zakładki na poszczególne działy.
     Ocenę tych zabiegów pozostawiam odwiedzającym. Ja osobiście jestem z niego zadowolona - przynajmniej do powstania wersji numer pięć.

Co mogę napisać o sobie samej...
     Skończyłam Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Krakowie i czasowo rezygnując z zawodowego uprawiania sztuki skupiłam na jej teoretycznej stronie i poszłam na studia na Historię Sztuki, które zakończyłam w 2010 r. broniąc pracę magisterską poświęconą późnogotyckim kielichom mszalnym z terenu Małopolski.
     Z czasem wróciło zamiłowanie do czynnych działań artystycznych i obecnie zajmuję się malarstwem olejnym i akrylowym na różnych, często nietypowych, podłożach i tworzę biżuterię w technice haftu sutasz.
     Ponadto prowadzę księgarnię internetową i zajmuję się (okazjonalnie) tworzeniem stron internetowych.
     Panującą w około ciszę wypełniam ciężką i nieco lżejszą muzyką z pogranicza rocka i metalu we wszelkich odmianach, którą uzupełniam musicalami i soundtrackami filmowymi.
     A im więcej się uczę i dowiaduję, tym mocniej czuję się związana z Krakowem i każdego kogo poznam staram się do niego ściągnąć.grudzień 2012 r.ZAMÓWIENIA


Jeżeli podoba Ci się któryś z obrazów lub zdjęć w mojej galerii i chcesz zobaczyć jego replikę u siebie na ścianie - napisz.

Technika - olej, akryl
Podłoże - do wyboru: płótno, płyta pilśniowa, suszony liść, drewniana łyżka i inne
Wymiary - wg uznania, zamówienia i formatów dostępnych w sklepach
Ceny - w zależności od obrazu, tematu etc.
Płatności - tradycyjny przelew
Wysyłka - Pocztą Polską lub kurierem, cena zależna od formatu, wagi i sposobu wysyłki
Odbiór osobisty - w Krakowie


Kolczyki, wisiorki, broszki, bransoletki, całe komplety - wszystko w modnej technice haftu sutasz.
Każdy projekt to oryginalny szkic, własna kompozycja. Na specjalne życzenie możliwość wykonania repliki.

Cena - zależna od wielkości zestawu (np. same kolczyki tańsze niż kolczyki + wisiorek) i skomplikowania wzoru
Płatności - tradycyjny przelew
Wysyłka - Pocztą Polską lub kurierem, cena zależna od wagi i sposobu wysyłki
Odbiór osobisty - w Krakowie


Kontakt ze mną: yenna_savil(at)poczta.fm

Biżuteria dostępna w serwisie Etsy.com:WPISY Z DAWNYCH KSIĄG GOŚCI
(archiwalne, zapisane, zachowana oryginalna pisownia i nicki autorów):


OnceAtNight: Niesamowite. Jestem pod wielkim wrażeniem. Najbardziej podoba mi się kot namalowany na ścianie. Jest genialny. Na prawdę super talent.

Pola Rader: Witaj! Większość Twoich prac strasznie mi się podoba. Mają one w sobie to "coś". Nasycone, kontrastowe kolory,niesztywnakompozycja i tematyka, którą sama preferuje i się zajmuję. Dlatego tez trafiłam na Twoją stronę. Pozdrawiam

Lucyna: Wpadłam,przeczytałam i poogladałam. Jestem pod wrażeniem. Konsekwencja w działaniu i pozytywizm jest kapitalny. pozdrawiam sedecznie

rubd: nie umiesz malować i tyla

Joasia: bardzo podobaja mi sie twoje prace widze ze jestes bardzo tworcza.. ja teraz wlasnie chodze do szkoly plastycznej do naleczowa i chcialabym porozmawiac troszke z toba na pewne tematy..:) fajna ta stronka:)

koleżanka ze szkoły: heh znajome te wszystkie prace wyglądają jakbym chodziła do tej samej szkoły i jakbym była na tym samym plenerze ;p

Scully: przejrzałam, zachwyciłam się, melduję się :)

Auguratrix: Ładnie, ładnie (:

Wizard: Brawo, brawo. Jestem pod wielkim wrażeniem ^^ Wszystko ładnie działa i się otwiera, pozostaje pogratulować :D

Madleen: Zawsze wiedziałam, że masz talent, Kasiu :) Pozdrawiam! Magda R.

R****: rysunki przecietne jak na mój gust, ale wierze ze dojdziesz do wprawy... pozdrawiam. ;)

yennefers: Doskonały efekt. idealnie uchwycone piękno wraz z niedoskonałością natury. widać że tworzysz z sercem :)

The_Game: Podoba mi się:) Zwłaszcza zdjęcia. Kilka podejmuję w moim odczuciu tematykę degradacji, rozkładu. Jest też trochę prób uchwycenia chaosu w sidła chwili. Pzdr i napisz coś czasami na forum Stratovariusa bo ruch tam jak na Marsie:)

Gwai: nikt mnie do tego nie zmusił :D ależ napiszę co myślę, myślę że ludzie piękni tworzą rzeczy piękne i mówię o autorce i jej pracach, keep up Kasiu :)

w46: fajna galeryjka

kudlaty: Tworz tworz :) idzie Tobie bardzo milo, szczegolnie rysunek jest bardzo ładny. Nad zdjeciami bym popracowal, wstaw im biala ramke bo np jablek prawie nie widac :) zapraszam do mnie

Raven: powiem Ci jedno, Yenn. Nie przestawaj tworzyć. Ćwicz, a największe galerie świata staną przed Tobą otworem :*